Krwiodawcy
Dzięki akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać 8550 mililitrów krwi! 11 lutego została zorganizowana akcja poboru krwi w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej.
Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którego prezesem jest emerytowany funkcjonariusz Bolesław Pankowski. Poza liczną grupą policjantów,
w akcji wzięła udział grupa młodzieży z placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 3, I LO z Dzierżoniowa, a także funkcjonariusze Straży Więziennej z Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i inni krwiodawcy. Krew oddało, aż 19 osób i udało się zebrać blisko 9 litrów!

Funkcjonariusze policji, służby więziennej i młodzież z pobliskich szkół średnich zawsze ochoczo biorą udział w akcjach poboru krwi, niosąc ratunek dla zdrowia i życia ludzkiego.

Jednocześnie Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi, KRS 0000 20 20 53 zwraca się z prośbą przekazanie 1% w zeznaniu podatkowym. W ten sposób też pomożesz ratować ludzkie życie!

Opr.: kom. Marcin Ząbek
KPP w Dzierżoniowie