W tym roku obchodzimy stulecie powstania Policji Państwowej. Funkcjonariusze powiatu dzierżoniowskiego i gminy noworudzkiej mają zamiar wraz z mieszkańcami radośnie świętować 100 rocznicę. Najbliższa okazja będzie 3 lutego 2019r., gdzie w miejscowości Rzeczka na wyciągu „Górnik”, policjanci przygotowali mnóstwo atrakcji dla młodzieży, dzieci i opiekunów. Współorganizatorami będą GOPR i właściciel Kompleksu Wyciągów Narciarskich Górnik. W miejscowości Rzeczka na wyciągu „Górnik”, 3 lutego, w godz. 10:00-15:00, policjanci z powiatu dzierżoniowskiego i gminy noworudzkiej, będą czekać na młodzież, dzieci i opiekunów. Wspólne świętowanie połączono z akcją informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Oczywiście działania profilaktyczne przeplatać będą zabawy. Przewidzianych jest wiele atrakcji i konkursów. Wśród nich dla dzieci w wieku 6-15 lat konkurs plastyczny. Dla wszystkich w wieku od 1 do 101 lat zjazd na byle czym. Uczestnicy proszeni są o wykazanie się dużą wyobraźnią i kreatywnością, a zjazdy na pewno wywołają uśmiech także u obserwatorów. Na amatorów białego szaleństwa czekać będzie „Slalom Gigant”, gdzie nie czas będzie się liczył, a styl i gracja. Dla osób chcących zacząć przygodę z nartami, lub doskonalić umiejętności, przewidziano zajęcia z posiadającymi uprawnienia instruktora, policjantami. Jak wszyscy wiedzą, niestety dochodzi też do wypadków na stoku. Ratownicy GOPR przeprowadzą pokaz akcji ratowniczej. Na uczestników wspólnej zabawy czekają upominki, między innymi kaski i inne gadżety narciarskie jednego z wiodących producentów sprzętu sportów zimowych. Czas na świeżym powietrzu, muzyką umilać będzie zajmujący się amatorsko DJ-ką policjant  z KP Bielawa.
Współorganizatorami są KPP Dzierżoniów, KP Nowa Ruda, GOPR, właściciel Kompleksu Wyciągów Narciarskich Górnik.

Patronem medialnym będą TV Sudecka i portal Doba.pl

ZAPRASZAMY!!! 3 lutego, RZECZKA, „GÓRNIK”!

Opr.: kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy