•  
  •  
Już 28 stycznia br. dzieci i młodzież na Dolnym Śląsku rozpoczną zimowy wypoczynek. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć i atrakcji z których warto skorzystać spędzając ten czas w mieście.


Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie
planuje półkolonie zimowe dla 3 grup uczniów w wieku 7-10 lat w budynku przy ul. Waryńskiego 50 w terminie 28.01-8.02 br. Zajęcia podczas półkolonii są nieodpłatne, rodzice pokrywają jedynie koszty ewentualnych przejazdów, koszt wyjazdu na lodowisko. Rodzaj i tematy zajęć dostosowane do wieku i zainteresowań uczestników z zachowaniem bezpieczeństwa, dostosowane do warunków pogodowych oraz z wykorzystaniem bazy szkoły (sala gimnastyczna, komputerowa, multimedialna, boisko szkolne, plac zabaw)  i środowiska lokalnego: pływalnia miejska, trasy biegowe, siłownia, park miejski. Zaplanowano:

- wyjścia basenowe - Pływalnia „ Aquarius”,
- wyjście na projekcje filmów – kino MOKiS w Bielawie,
- wycieczki plenerowo- edukacyjne  - platforma widokowa, Kalenica,
- zajęcia integracyjne i rekreacyjne,
- zabawy sportowe i sportowe gry zespołowe na sali gimnastycznej,
- spartakiadę zimową, sporty zimowe: narty biegowe, saneczki
- warsztaty plastyczne, rzeźba w śniegu.

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie organizuje Półkolonie „Zima w mieście” w obu budynkach szkoły tj. na os. Włókniarzy 10 i przy ul. Brzeżnej 48 w okresie od 28.01-8.02  – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 Zaplanowano następujące zajęcia:

– dwa razy w tygodniu wyjścia na basen, wycieczki piesze, do parku, na Łysą Górę, na Parkową Górę, do Leśnej Szkoły i autokarowa do Świdnicy na Lodowisko, gry i zabawy na boisku Orlik, zabawy na placu zabaw, pieczenie kiełbasek, konkursy plastyczne, literackie, aktorskie, olimpiada sportowa.

Zajęcia półkolonijne będą spójne z założeniami planu i dostosowane do warunków pogodowych.

Zaplanowano uczestnictwo ok. 60 uczniów w wieku 6 – 10 lat, tj.3 grup w budynku na os. Włókniarzy 10, w budynku przy ul. Brzeżnej 48 - 1 grupa. Zatrudnionych będzie pięciu nauczycieli – opiekunów z ESP7 w Bielawie i 2 kierowników. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Rodzice jedynie pokrywają koszt wycieczki autokarowej do Świdnicy. Koszt pobytu dzieci na zajęciach basenowych pokrywa Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Bielawie. Materiały do zajęć, kiełbasę na grilla, chleb i ketchup oraz medale i puchary dla zwycięzców w rozgrywkach sportowych  zapewnia szkoła z wpłat na konto Rady Rodziców. Z budżetu zostanie wypłacone  wynagrodzenie dla opiekunów oraz kierowników półkolonii zimowych.

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie organizuje w okresie ferii zimowych na terenie szkoły wypoczynek dla  30 uczniów (2 grupy po 15 osób). Plan pracy dostosowywany jest do warunków pogodowych, ale w standardzie  znajdują się takie pozycje, jak:

- zajęcia w Szkole Leśnej oraz ICPE,
- zajęcia na Miejskiej Pływalni AQUARIUS,
- rozgrywki sportowe w szkolnej sali gimnastycznej,
- wycieczki plenerowe Góra Parkowa, Łysa Góra,
- seanse kinowe,
- zajęcia plastyczno- konstrukcyjne rozwijające sprawność manualną,

Wszystkie zajęcia w szkole podczas ferii zimowych są bezpłatne. Rodzice pokrywają jedynie koszty przejazdu oraz wyjazdu na lodowisko.

Poniżej publikujemy również harmonogram zajęć w ramach "FERII ZE SZTUKĄ'' realizowanych przez Miasto Bielawa przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz półkolonie zimowe organizowane przez Ośrodek  Sportu i Rekreacji w Bielawie.  

*Na czas tegorocznych ferii zimowych Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska przygotowała wiele atrakcji dla odwiedzający Dolny Śląsk :

 

Młyn Hilberta zaprasza do zwiedzania XIX -wiecznego historycznego obiektu z pełnym zabytkowym wyposażeniem produkcyjnym z lat 30 tych XX wieku. Ponadto w Młynie dostępna jest do końca lutego największe w Polsce Piernikowe Miasto.

Budynki z piernika, a wśród nich m.in. ratusz, wieża ciśnień czy synagoga, stoją na makiecie, która odwzorowuje zarys historycznego Dzierżoniowa.

W szczególności zapraszamy na warsztaty zdobienia pierników i zwiedzanie zabytkowego Młyna Hilberta w Dzierżoniowie. Zapraszamy zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym jak i zorganizowane grupy dorosłych. Zaprezentujemy ziarna, z których produkuje się mąki; pokażemy też zabytkowe maszyny i urządzenia.

Warsztaty ozdabiania pierników dostosowane są zarówno do poziomu i umiejętności dorosłych, jak i dzieci. 

Oferta warsztatów piernikarskich oraz zwiedzania  - KLIKNIJ

Muzeum Kolejnictwa zaprasza na zwiedzanie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku w Jaworzynie Śląskiej o powierzchni ponad 2 hektarów z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym. Zbiory to ponad 120 pojazdów kolejowych z lat od 1880 do lat 70 XX wieku. Zwiedzanie Muzeum odbywa się między innymi przez przejazd zabytkowym pociągiem po tzw. „Trasie Parowozowej” na terenie Muzeum oraz spacer z przewodnikiem. Specjalna oferta skierowana jest do dzieci z salą zabaw Tomek i Przyjaciele. 

Muzeum Kolejnictwa - KLIKNIJ

SZCZEGÓLNIE POLECAMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - FERIE W MUZEUM

Zajęcia połączone ze zwiedzaniem ciekawych historycznych miejsc, warsztatami, zagadkami, a przede wszystkim dobrą zabawą. Spotkania odbywać się będą zarówno w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej jak i w innych oddziałach Fundacji: Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich oraz Młynie Hilberta w Dzierżoniowie.

Każdy punkt programu to przygoda o różnorodnej tematyce (m.in. technika, kolej, literatura, modelarstwo, wieś, rodzaje zbóż, zwierząt, artystyczne zdobienie ciastek i wiele innych). Kluczem wspólnych działań stanie się zawsze wyobraźnia dzieci. Na zajęcia w oddziałach dzieci zostaną dowiezione żółtym autobusem school busem.

Zapewniony catering obejmuje 4 posiłki (śniadanie w formie stołu szwedzkiego, II śniadanie, II daniowy obiad oraz podwieczorek).

Gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę.

Ferie dla dzieci od 7 do 14 lat w 2 turnusach:

  • 28 styczeń 2019 - 1 luty 2019,
  • 4 luty 2019 - 8 luty 2019.

Pełny program zajęć dostępny u organizatora.

Zapisy - rezerwacje@muzeatechniki.pl

Koszt tygodnia ferii 550 zł - rodzeństwo 500 zł/ osoba

Gwarantujemy znakomitą opiekę od 8 00 do 16 00

Ferie w Muzeum - KLIKNIJ