Jak mówi powszechnie przyjęty zwyczaj, przywitanie Nowego Roku rozpocząć należy od otworzenia butelki szampana o północy z dnia 31 grudnia na 1 stycznia następnego roku. Jak co roku, żegnając stary i witając Nowy Rok, na Placu Wolności odbył się tradycyjnie konkurs butelkowy. Proste zasady: po spełnionym toaście wrzuca się butelkę do kosza, w zamian za karteczkę z numerem i już w Nowym Roku można wrócić do domu z bardzo atrakcyjną..... nagrodą.

Zanim jednak odbyło się losowanie, licznie zebrani bielawianie obejrzeli na ekranie sylwestrowe zabawy z Warszawy, Katowic i Zakopanego oraz wysłuchali życzeń burmistrza miasta Andrzeja Hordyja, które poprzedziła nastrojowa piosenka „Mija Rok” a potem chwila ciszy i gromkie odliczanie. Punktualnie o północy, wg wskazania zegara na bielawskim UM hucznie, okrzykami i wystrzałami szampana oraz życzeniami wszystkiego NAJ powitano 2019 rok. Po odpaleniu fontann i zimnych ogni rozdanych uczestnikom zabawy przez organizatorów, bielawianie składali sobie noworoczne życzenia. Zaraz po północy - zabrzmiały pierwsze muzyczne rytmy wykonywane przez sylwestrowy „Nowak Band”.

Były: „wszystkie ręce w górę”, tańce i wspólne śpiewy do godziny 0.40 kiedy rozpoczęło się losowanie fantów w Konkursie. Szczęście uśmiechnęło się do 10 osób, bo właśnie tyle było przygotowanych nagród. Najważniejsza z nich - 32” telewizor smart TV ufundowany przez burmistrza miasta - trafił do Przemysława Winnego. Pozostałe nagrody wylosowali: Mateusz Bartnik, Jarosław Zbozień, Agnieszka Czerpak, Iwona Cybulska, Mirosław Adamczyk, Agnieszka Jurgowiak, Rafał Żubrowisk, Halina Pyrzycka i Olivier Kondrat -wszyscy z Bielawy.

Wśród nagród, ufundowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, znalazły się: kamera sportowa, głośniki blutooth, odkurzacz, radio boombox, sokowirówka, blender kielichowy, suszarka do włosów, słuchawki blutooth, zegary analogowe, power bank i selfie monopod. Upominek przygotowany przez wydział promocji UM otrzymała „sierotka” Weronika. Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie dziękuje wszystkim przybyłym za sympatyczną atmosferę, wspólną zabawę i życzy wszystkim mieszkańcom Do Siego Roku!

opr. MOKIS

fot. MOKIS