•  
  •  
7 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbył się V Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości dla uczniów klas  gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego powiatu dzierżoniowskiego. Impreza jest jedną z wielu odbywających się w tym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.  W zawodach uczestniczyli reprezentanci z I LO w Dzierżoniowie, II LO w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Gimnazjum nr 5 w Bielawie i Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.  
                           
W sumie 27 zawodników prowadziło rywalizację w ciągu 6 rund. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego z tych szkół powiatu dzierżoniowskiego, które przyjęły zaproszenie na tegoroczny turniej. Dzięki takiej imprezie uczniowie mogą kształcić umiejętność koncentracji, odporność psychiczną, opanowanie, wytrwałość, właściwe wykorzystanie czasu oraz umiejętność podejmowania decyzji  w warunkach ryzyka.                       

I miejsce w zawodach zajął uczeń I LO w Dzierżoniowie Jakub Stecko, na drugim miejscu znalazł się Arkadiusz Kowanek  z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie a na trzecim stopniu Michał Czubaty z I LO w Dzierżoniowie. Czwarty był reprezentant II LO w Dzierżoniowie Mateusz Perekasz a na 5 miejscu ex quo uplasowali się Maksymilian Palej z II LO w Dzierżoniowie oraz najlepszy reprezentant Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie Oskar Stajno. Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Fundatorami nagród byli Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielawie – pani Marta Masyk oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.Turniej przeprowadził pan Andrzej Sepełowski - nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Pomoc przy organizacji imprezy, w postaci zegarów szachowych, uzyskano także ze strony pana Jarosława Kresy- prezesa klubu szachowego „Dwie wieże” w Dzierżoniowie. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom  za sportową rywalizację !