•  
  •  
Złoty Aplauz Agnieszki Letniowskiej, Srebrny Aplauz Zespołu „Forte”, Brązowe Aplauzy „Famy” i „Fantazji” oraz Aplauz Uśmiechu Marlenki Młyńskiej, to dorobek bielawskich wokalistów ze Studia Piosenki i Tańca FART na 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.            
        
W tej najważniejszej imprezie na festiwalowej mapie Polski, w roku 2018 wzięła udział rekordowa liczba piosenkarzy. Blisko 500 uczestników z całej Europy zmagało się w sześciu kategoriach wiekowych, walcząc nie tylko o nagrody finansowe, ale przede wszystkim o prestiż i uznanie w oczach profesjonalnego Jury. W tym roku występy oceniali: Grażyna Łobaszewska, Kasia Wilk, Zbigniew Górny, Jerzy Petersburski Jr, Wojciech Myrczek i Małgorzata Kazuś.

Podczas sobotniej Gali, która odbyła się w dniu 9 czerwca, w wypełnionym do ostatniego miejsca Amfiteatrze „Na Skarpie”, kilkutysięczna publiczność przez ponad 6 godzin mogła podziwiać występy najlepszych z najlepszych w dziedzinie wokalu i tańca. Na ogromnej scenie z niesamowitym nagłośnieniem, oświetleniem i scenografią wirtualną wystąpili przede wszystkim Polacy, ale też nie zabrakło reprezentantów Niemiec, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Bułgarii, Anglii, Hiszpanii,  Litwy oraz Malty. Jak czytamy na oficjalnej stronie Festiwalu: „ …występ na konińskim Festiwalu jest marzeniem, a kiedy pierwsze marzenie się spełni, pojawiają się kolejne….”.  Marzenia Bielawian spełniły się już kilkukrotnie. Agnieszka Letniowska solo w trzech Festiwalach stanęła na wszystkich stopniach podium, a z Zespołem FORTE wywalczyła dwa Srebrne i jeden Brązowy Aplauz. Warto nadmienić, iż oprócz Agnieszki w skład FORTE wchodzą: Aleksandra Brzuszkiewicz, Aurelia Duraj,  Małgorzata Pietryniak i Mateusz Subocz.

Koncert laureatów 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie jak zwykle profesjonalnie prowadził Tomasz Kammell. Wydarzenie artystyczne zarejestrowała TVP ABC, a emisja nastąpi na tym kanale już lipcu w dniach: 8, 15,22 i 29 o godzinie 9.50. Zapraszamy do oglądania.

Gratulujemy dzieciom i młodzieży oraz instruktorce Pani Annie Lutz.