•  
  •  
9 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbył się IV Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości dla uczniów klas  gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego powiatu dzierżoniowskiego.

W zawodach uczestniczyli reprezentanci z II LO w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Gimnazjum nr 5 w Bielawie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie (uczniowie klas gimnazjalnych) i Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie (uczniowie klas gimnazjalnych). W sumie 24 zawodników prowadziło rywalizację w ciągu 6 rund.

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego z tych szkół powiatu dzierżoniowskiego, które przyjęły zaproszenie na tegoroczny turniej. Dzięki takiej imprezie uczniowie mogą kształcić umiejętność koncentracji, odporność psychiczną, opanowanie, wytrwałość, właściwe wykorzystanie czasu oraz umiejętność podejmowania decyzji w warunkach ryzyka. I miejsce w zawodach zajął uczeń klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie Michał Czubaty, na drugim i trzecim stopniu podium uplasowali się także gimnazjaliści, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Dzierżoniowie. Byli to Maksymilian Palej oraz Mateusz Perekasz. Dopiero czwarty był najlepszy reprezentant szkół ponadgimnazjalnych Bartosz Rakoczy, reprezentujący Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Fundatorami nagród byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielawie Zbigniew Dragan oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Turniej przeprowadził nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie Andrzej Sepełowski. Pomoc przy organizacji imprezy, w postaci zegarów szachowych, uzyskano także ze strony Jarosława Kresy - prezesa klubu szachowego „Dwie wieże” w Dzierżoniowie. Nagrody wręczyła pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – Iwona Gryś, która gratulowała zwycięzcom i podziękowała uczestnikom za sportową rywalizację.