Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki informuje, że  zakończył I etap projektu Centrum Aktywności Lokalnej i obecnie przygotowuje II etap czyli realizacje inicjatyw zgłoszonych przez mieszkańców.

Kilka z nich rozpocznie się już w miesiącu sierpniu min. „Brzmienie bez barier” gdzie mieszkańcy będą mogli dołączyć do specjalnego zespołu, który odegra hymn festiwalu Regałowisko. Aby jednak do niego dołączyć trzeba będzie wziąć udział w warsztatach bębniarskich lub gitarowych. W przypadku bębnów DJEMBE, będzie możliwość grania na instrumencie wypożyczonym, natomiast gitarę, zdecydowanie posiadać własną.

Na inne warsztaty zapraszamy dzieci. „Teatr jest wszędzie” to cykl zajęć, na których dzieci będą mogły zamienić się w młodych animatorów lub aktorów. Zajęcie odbywać się będą popołudniami w przestrzeni miejskiej  ( Park Miejski lub OW SUDETY ) w kilku terminach, tak więc na chętni będą mieli spore możliwości do aktywnego działania.

Kolejną, ciekawą propozycją będzie zaproszenie do aktywnego „siedzenia” przy grach planszowych. „Planszówki” przezywają prawdziwy renesans i tworzą się specjalne grypy zainteresowane rozwijaniem i promowaniem tej formy spędzania czasu. Na pewno wielu Bielawian pamięta grę w „Chińczyka” czy „Grzybobranie”. Podczas tych spotkań gwarantujemy, że zaskoczą się państwo oferta gier planszowych i na długie minuty zatopicie się w rozgrywkach. Co ciekawe przygotowywana jest pierwsza „planszówka” poświęcona Bielawie, dlatego też warto będzie zasiąść za stołem i rozegrać partyjkę w bielawską grę.

To na razie zapowiedzi, więcej informacji już niebawem. Szukajcie ulotek, afiszy lub anonsów opatrzonych tym znakiem „ CAL DO KULTURY”.