•  
  •  
Wiosenne miesiące w Gimnazjum Ekologicznym nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie obfitowały we wspaniałe imprezy szkolne. W marcu społeczność szkolna świętowała Pierwszy Dzień Wiosny.  Odbyła się wówczas rywalizacja pomiędzy klasami na najlepszy plakat, wiersz, strój  oraz  Marzannę. Szkoła wypełniła się hipisami, rock menami oraz zielonymi skrzatami leśnymi. Pokaz talentów, bogactwo i pomysłowość strojów oraz różnorodność "dzieł" w postaci Marzanny wprowadził wszystkich uczestników we wspaniały nastrój. Dzień obchodów związanych z powitaniem wiosny zakończył się wspólnym ogniskiem.

4 kwietnia odbył się Dzień Języka Angielskiego, który miał charakter konkursu międzyklasowego.  Rozgrywki podzielone były na dwie części: praktyczną, w której uczniowie wykonywali plakaty i stroje narodowe wylosowanego wcześniej państwa oraz teoretyczną, w której przedstawiciele klas wzięli udział w quizie o krajach anglojęzycznych. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli rywalizowali w konkurencjach związanych ze znajomością kultury, symboli narodowych, potraw i atrakcji turystycznych wybranych państw. Ten dzień pokazał, że nauka języka angielskiego może być niezłą zabawą i przygodą.

Podniosły, pełen powagi nastrój towarzyszył gimnazjalistom podczas spotkania z J.E. ks. bp Adamem Bałabuchem. Uczniowie w montażu słowno muzycznym "Życie jest miłością, cieszcie się nią" przedstawili najważniejsze wartości jakimi są: życie i miłość. Spotkanie to odbyło się 27 kwietnia 2017 roku w ramach odbywającej się co pięć  lat wizytacji kanonicznej.

Jako szkoła ekologiczna nie zapomnieliśmy o Dniu Ziemi. Święto to obchodziliśmy „na bogato”. Różnorodność konkurencji dała uczniom możliwość wykazania się wiedzą ekologiczną, umiejętnością segregowania śmieci, kreatywnością. Największą pomysłowością wykazali się uczniowie przy tworzeniu  ekorzeźby, plakatu - drzewa oraz wierszy. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Święto  3 Maja było  okazją do przypomnienia uczniom najważniejszych wydarzeń, związanych z uchwaleniem pierwszej w Europie Konstytucji 3 Maja. Odśpiewany Hymn Polski oraz aktorskie interpretacje patriotycznych utworów wprowadziły zebranych w odświętny  nastrój. Całości dopełniły przepiękne dekoracje.

A co przed nami? Wieczór Talentów. Przygotowania trwają.

Oprac. Gimnazjum Ekologicznym nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie