•  
  •  
W piątek 21 kwietnia w kinoteatrze MOKIS odbył się Wieczór Talentów uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie. W przepięknej scenerii i sali wypełnionej po brzegi, rodzice i nauczyciele oglądali występy artystyczne swoich pociech.

4 kwietnia w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie w ramach powiatowego grantu oświatowego oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kwaterodawców „Kraina Sudecka” odbył się VII Powiatowy Konkurs o Historii, Geografii i Społeczności Powiatu Dzierżoniowskiego „Moja gmina, mój powiat” skierowany do uczniów szkół średnich. Jego organizatorami byli nauczyciele: mgr Katarzyna Wiącek, inż. Katarzyna Bujnowska oraz mgr Sylwia Sołtysik.

W czwartek 20 kwietnia w sali teatru robotniczego MOKiS odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym pod hasłem "TAK – dla czystego powietrza". Wydarzenie zorganizowane było przez Straż Miejską pod patronatem burmistrza Bielawy, a jego celem było propagowanie działań związanych z ochroną czystości powietrza w Bielawie.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, informuje, że od dnia 19 kwietnia 2017 wprowadza możliwość płacenia kartami bankowymi. Dodatkowo wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych posiadający stosowną aplikację swojego banku, mogą w kasie MOKiS płacić za pomocą BLIKA.

15 marca uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Poznania. Szynobusem, pociągiem z plecakami, torbami i walizkami. Nocleg w hostelu i całe dwa dni pełne wrażeń. Poznań zwiedzali na piechotę, a Irlandię – podczas wizyty w Fundacji Kultury Irlandzkiej.

Zamknięty od kilku lat obiekt nad jeziorem bielawskim zyska nową świetność. Jeszcze w kwietniu w miejscu dawnego baru Carlos powstanie KUK BAR. Obiekt i teren wokół niego sukcesywnie mają stać się miejscem przyjaznym przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Oznacza to, że zaraz po otwarciu lokalu, w miejscu dawnych kortów tenisowych powstanie plac zabaw. Inwestor planuje także organizację cyklicznych wydarzeń towarzyszących dedykowanych dla najmłodszych i ich rodziców.