•  
  •  
W tym roku minęło 40 lat od chwili powstania Towarzystwa Przyjaciół Bielawy. Pierwszym przewodniczącym był Ludwik Trzepla. Członkowie Towarzystwa postanowili odtworzyć historię miasta, zebrać pamiątki z przeszłości oraz utworzyć w Bielawie Muzeum. Od chwili powstania Towarzystwo Przyjaciół Bielawy odgrywało coraz większą rolę w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Kazimierz Tłokiński – były dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie przygotował do druku zwięzłą monografię miasta pod nazwą: „Bielawa wczoraj – dziś – jutro”. Była to pierwsza monografia, która powstała po wojnie i przedstawiała dzieje Bielawy.

Książka Lewisa Carrolla (profesora matematyki z Oksfordu) „Alicja w krainie czarów” oczarowała i oczarowuje miliony czytelników na całym świecie. Jest również wdzięcznym tematem dla twórców filmowych i teatralnych. Najnowsza inscenizację mogliśmy obejrzeć 14 maja w Teatrze Robotniczym w wykonaniu działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie zespołu teatralnego GARDEROBA. Grupa pracuje od kilku lat, pod kierunkiem Magdaleny Cios, a jej skład to dzieci i młodzież z bielawskich szkół.

21 czerwca na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie odbył się cykliczny festyn integracyjny pod nazwą "Wakacje w kolorach tęczy". Uczestnikami były dzieci z bielawskich szkół, Przedszkola „Wesołe Krasnoludki” i Klubu Profilaktycznego „Puchatek” wraz z wychowawcami.

W Art-Galerii Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości 16 czerwca o godzinie 17.00 odbył się wernisaż drugiej wystawy prac uczestników sekcji plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie. Sekcja działa od września 2015. Studenci sekcji to dzieci, młodzież i dorośli.

Główne hasło artystów to: „maluj, rysuj, twórz kolorową rzeczywistość…”

6 czerwca Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie już po raz kolejny przeprowadziła REGIONALNY KONKURS WIEDZY O POETACH I PISARZACH dla klas II i III pod hasłem: „Czy znasz wiersze Brzechwy?’’. Konkurs zorganizowały: p. Lucyna Więdłocha i p. Renata Dyszewska. W konkursie wzięło udział 5 drużyn 3-osobowych ze szkół podstawowych z Bielawy, Dzierżoniowa i Ostroszowic.

W sobotę 3 czerwca w Piławie Górnej odbyły się regionalne zawody - Break Dance Battle 55. BWA Breakers tym razem udowodnili, że nie mają sobie równych w naszym regionie.
Reprezentanci Bielawy pokonali tancerzy z Bolesławca, Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Hradec Králové (Czechy).