•  
  •  
Podczas VIII Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznych Piękna nasza Polska cała, zorganizowanego przez Szkołę Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami i Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie wyśpiewali wysokie miejsca.

W ramach projektu Erasmus+ pt. „Innovative production& integrative education” czterech uczniów ZSiPKZ w Bielawie wraz z opiekunami uczestniczyło w kolejnym spotkaniu z partnerami z Niemiec/Weiden, Słowenii/Skofja Loka, Czech/Tabor, Chorwacji/Oroslavje i właśnie Słowacji/Spisska Nova Ves. Projekt wkroczył w ostatni już trzeci rok realizacji. Technicka Akademia w Spisskiej Novej Vsi w Słowacji była organizatorem minionego pobytu.

W niedzielę 11 listopada Bielawa, podobnie jak cała Polska świętowała 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. To wyjątkowa data, dlatego przez miniony weekend w powiecie dzierżoniowskim odbywało się wiele uroczystości, pochodów czy biegów niepodległości. Nie zabrakło oczywiście także miejskich obchodów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Bielawie, w których uczestniczyła spora liczba osób.

Herbata to napój, po który codziennie sięgają miliony ludzi na całym świecie… We wtorek 6 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ HERBATY. W tym dniu podczas przerw społeczność szkolna mogła delektować się różnymi smakami tego jakże zacnego napoju.

7 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbył się V Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości dla uczniów klas  gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego powiatu dzierżoniowskiego. Impreza jest jedną z wielu odbywających się w tym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.  W zawodach uczestniczyli reprezentanci z I LO w Dzierżoniowie, II LO w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Gimnazjum nr 5 w Bielawie i Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.  

W ostatnich dniach października w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie gościła grupa 15 uczniów wraz z opiekunami z technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z  Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie (woj. zachodniopomorskie). Wizyta obyła się w  ramach podjętej współpracy szkół w zakresie energetyki odnawialnej.