•  
  •  
Młodzież uczestnicząca w spotkaniu
Mając na uwadze zbliżający się Pierwszy Dzień Wiosny, policjanci powiatu dzierżoniowskiego spotkają się z młodzieżą, aby porozmawiać o ich problemach i kwestiach związanych z bezpieczeństwem.
Pierwszy dzień wiosny, zwany też „Dniem wagarowicza”, często jest powodem do wagarów i spędzenia czasu poza placówką oświatową.

konkurs uczen liceum w bielawie
We Wrocławiu odbył się 7 marca 2019 roku etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku olimpiada poświęcona jest dziejom naszego oręża w latach 1921-1956 ( „Od Traktatu Ryskiego do żołnierzy Niezłomnych”). W zawodach startowało 17 uczestników zakwalifikowanych w II etapie, który miał miejsce w grudniu 2018 r. W tym gronie byli dwaj bielawscy licealiści: Oskar Stajno i Piotr Wajda.

Agro Akademia - plakat informacyjny
Bank BGŻ BNP Paribas już po raz czwarty organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w ten sposób do rolników z wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa. Zaproszenie do udziału kierowane jest zarówno do dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów Banku z branży agro.

Krwiodawcy
Dzięki akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać 8550 mililitrów krwi! 11 lutego została zorganizowana akcja poboru krwi w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej.
Laureaci konkursu
Dnia 28 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonym Królestwie. W konkursie wzięli  udział uczniowie z klas siódmych szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego.

Wręczenie przez dyrektora szkoły – Ireneusza Rutowicza certyfikatów Europass Mobilność uczniom
26 lutego odbyła się IV edycja Powiatowej Debaty Zawodoznawczej, której gospodarzem jest Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. W tym roku debata odbyła się również pod hasłem „Trafny wybór = dobra przyszłość".