•  
  •  
"Maj z Muzyką Dawną" to przedsięwzięcie o ogromnym dorobku artystycznym i popularyzatorskim. Ideą Festiwalu jest prezentacja muzyki średniowiecza, renesansu i baroku na kopiach instrumentów z ubiegłych epok i z wykorzystaniem dawnych technik wykonawczych. W tym roku po raz pierwszy festiwalowe koncerty odbyły się również w Bielawie. W sobotni wieczór 20 maja w Kościele pw. Bożego Ciała w Bielawie prawie 150 melomanów mogło podziwiać trzy formacje muzyczne.

Tegoroczne 40 jubileuszowe Dni Bielawy odbędą się tradycyjnie w pierwszym tygodniu czerwca. W związku z tym, że 1 czerwca to Dzień Dziecka zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w czwartek do Parku Miejskiego na moc atrakcji, zabawy i dobrego humoru m.im. dmuchańce, zabawy animacyjne, konkursy, występy, a także wszystkie atrakcje Parku Miejskiego,  a całość zakończy spektakl pn. MANIERY BIEDRONKI LUCYNKI w wykonaniu krakowskich aktorów. Piątek to tradycyjny dzień koncertu inaugurującego. Na jubileuszowe święto miasta piosenki Piotra Rubika zespół przygotował zespół ERATO.

Młodzież z Zasadniczej  Szkoły  Zawodowej  CRRiMP  w Bielawie i Hufca Pracy w Dzierżoniowie uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat regionaliów.  Uczniowie klasy I  mieli okazję zapoznać się z różnego rodzaju publikacjami, dotyczącymi naszej gminy czy powiatu.

W Szkole Podstawowej nr 118 we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Konkurs Ekologiczno - Prozdrowotny „WODA  ŹRÓDŁEM  ŻYCIA”, zorganizowany we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, pod honorowym patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Laureaci konkursu to m.in uczniowie Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie.

W dniu 11 kwietnia uczniowie klas z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia zawodowego w Bielawie w zawodzie technik mechanik wzięli udział w konkursie "TOP Mechanik-Operator", organizowanym przez fundację "ALAE-Skrzydła Rozwoju". Celem konkursu było podniesienie poziomu umiejętności zawodowych uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik.

Wiosenne miesiące w Gimnazjum Ekologicznym nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie obfitowały we wspaniałe imprezy szkolne. W marcu społeczność szkolna świętowała Pierwszy Dzień Wiosny.  Odbyła się wówczas rywalizacja pomiędzy klasami na najlepszy plakat, wiersz, strój  oraz  Marzannę. Szkoła wypełniła się hipisami, rock menami oraz zielonymi skrzatami leśnymi. Pokaz talentów, bogactwo i pomysłowość strojów oraz różnorodność "dzieł" w postaci Marzanny wprowadził wszystkich uczestników we wspaniały nastrój. Dzień obchodów związanych z powitaniem wiosny zakończył się wspólnym ogniskiem.