•  
  •  
14 listopada odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej Bielawy. Posiedzenie rozpoczęło się od okolicznościowego występu artystycznego uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum, pod kierunkiem Anny Lutz.

Burmistrz Miasta Bielawa informuje, że Nadleśnictwo Świdnica w dniach 07.12.2018r. i 20.12.2018r. planuje na terenie obwodu łowieckiego 333 (OHZ Bielawa) zorganizować polowania zbiorowe. Planowana godzina rozpoczęcia polowań- 8:00, a zakończenia- 14:00. Miejsce polowania w dniu 07.12.2018r.- teren Leśnictwa Pieszyce i Bielawa. Miejsce polowania w dniu 20.12.2018r.- teren Leśnictwa Jodłownik i Pieszyce.

Z okazji nadchodzącej, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości grupa 38 uczniów z klas o profilu fototechnicznym ZSiPKZ miała szansę poczuć atmosferę dawnej  Polski i uczestniczyła w sesji zdjęciowej zorganizowanej na terenie zabytkowej lokomotywowni w Jaworzynie Śląskiej. W kwestii scenografii a także kostiumów modelek i modeli dominowały klimaty sprzed stu lat. Wszyscy uczniowie, także Ci, którzy obsługiwali aparaty fotograficzne, ulegli magii tego wyjątkowego na Dolnym Śląsku miejsca i wykazali się ogromną pomysłowością zarówno w kreowaniu scenek sytuacyjnych jak i doborze parametrów wykorzystywanego podczas pleneru profesjonalnego sprzętu.

W sobotę 13 października odbyła się uroczystość związana z obchodami Złotych Godów, a wzięło w niej udział 29 par małżeńskich. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Druga część obchodów miała miejsce w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości.

Jak oficjalnie podaje Państwowa Komisja Wyborcza, zwycięzcą drugiej tury wyborów na Burmistrza Miasta Bielawa został Andrzej Hordyj. Uzyskał on 5600 głosów, co stanowi 55,45% wszystkich poprawnie oddanych głosów.