•  
  •  
23 czerwca jak w każdej szkole w Polsce również i w Zasadniczej Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie odbyła się szczególna uroczystość, uroczystość zakończenia roku szkolnego. Obecni byli oczywiście wszyscy uczniowie szkoły, w tym 25 absolwentów, a wśród zaproszonych gości byli:  radny Rady Miejskiej w Bielawie Krzysztof Możejko, Starszy Cechu  radny Kazimierz Rachowiecki, Prezes BARL Stanisław Jurcewicz, Prezes Sudeckiej Komunikacji  Autobusowej Ryszard Jagieło, komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie Jadwig Hajduk Stalica, dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka, Przyjaciele szkoły - Ewa Glura, Mirosław Przychodniak  i Tadeusz Łazowski  oraz rodzice uczniów.

Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej Bielawy, która odbędzie się 28 czerwca o godzinie 14.00.

Od 27 czerwca nowy budynek mieszkalny przy ulicy Żeromskiego w Bielawie, zacznie tętnić życiem. Tego dnia zaczną wprowadzać się do niego lokatorzy, którzy do dyspozycji otrzymają mieszkania o wysokim standardzie. Warto podkreślić, że są to pierwsze od około 20 lat mieszkania komunalne wybudowane przez miasto Bielawa. Oficjalne otwarcie budynku odbyło się 26 czerwca. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz miasta, spółek TBS i MZBM oraz wykonawcy.

23 czerwca uczniowie bielawskich szkół, podobnie jak uczniowie w całej Polsce, zakończyli rok szkolny 2016/2017.

W piątkowej uroczystości w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bielawie udział wziął Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński. Apel rozpoczął się hymnem państwowym, po którym nastąpiły gratulacje i życzenia.

W czwartek 22 czerwca odbyło się wręczenie nagród Stypendium Burmistrza Miasta Bielawa „Złota Sowa” w 2017 r. uczniom bielawskich szkół podstawowych oraz gimnazjów.