•  
  •  
Jesień w Bielawie i Górach Sowich jest wyjątkowa i pełna niepowtarzalnych kolorów. Trzeba przyznać, że jest niewiele tak magicznych miejsc o tej porze roku. Zapraszamy więc na 2,5 minutową wycieczkę w jesiennej aurze. Wideo i zdjęcia: Referat Promocji UM Bielawa.

W piątek 13 października w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie odbyło się organizowane przed sezonem zimowym już od kilku lat spotkanie pod nazwą "Akcja zima". W jego trakcie uczestnicy rozmawiali o formach pomocy dla bezdomnych w czasie mrozów, takich jak między innymi bezpłatne posiłki czy dach nad głową.

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 16-17 października 2017 r. na terenie m.in gminy Bielawa przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego. Polega ona na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy.

Urząd Miejski w Bielawie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ziemia Dzierżoniowska pozyskał 407 tysięcy złotych z Unii Europejskiej z projektu „Nowoczesna szkoła inwestycją w przyszłość”. Dofinansowanie trafi do każdej z bielawskich podstawówek w formie nowego sprzętu edukacyjnego. Projekt obejmuje wyposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne, które będą wykorzystywane w pracowniach matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych.

Zapraszamy do zapoznania się z listem Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej.