•  
  •  
Urząd Miejski w Bielawie informuje, że z dniem 15 grudnia 2017 roku Pani Małgorzata Greiner przestaje pełnić funkcję Zastępcy Burmistrza Bielawy. Burmistrz Miasta Piotr Łyżwa dziękuje Pani Małgorzacie Greiner za ogrom pracy, zaangażowanie i troskę o sprawy mieszkańców Bielawy.

Polski Związek Wędkarski koło w Bielawie dokonał ponownego zarybienia stawów wodnych na terenie miasta. Zarybienie zostało przeprowadzone przy współpracy z miastem Bielawa.

Burmistrz Miasta Piotr Łyżwa w obecności komendanta Komisariatu Policji w Bielawie Tomasza Włodygi oraz zastępcy burmistrza Witolda Marka Runowicza, wręczył nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się bielawskiego funkcjonariusza w mijającym 2017 roku.Piotr Łyżwa wręcza nagrodę

Wyróżnienie z nominacji komendanta Komisariatu Policji zostało przyznane aspirantowi sztabowemu Krzysztofowi Szczuckiemu. Burmistrz podziękował policjantowi w imieniu samorządu i mieszkańców Bielawy, za bardzo dobrą służbę w 2017 roku.

Jednocześnie burmistrz życzył Krzysztofowi Szczuckiemu, aby dalsza praca w Policji przynosiła mu satysfakcję, zadowolenie oraz była nagradzana wdzięcznością mieszkańców miasta. Uroczystość odbyła się 11 grudnia w Urzędzie Miejskim.

5 grudnia na bielawski Plac Wolności, w pięknej oprawie, wjechał na saniach Święty Mikołaj. W centrum miasta powitali go tłumnie najmłodsi mieszkańcy miasta oraz burmistrz Bielawy. Tego dnia odbył się także spektakl dla dzieci oraz oficjalnie zapalono światełka świąteczne w rynku. Dodatkowo wręczono nagrody w konkursie choinkowym.

W piątek 1 grudnia na Placu Wolności w Bielawie miało miejsce przekazanie i prezentacja nowego samochodu bielawskiej Straży Miejskiej marki Dacia Dokker. Zakup był koniecznością, ponieważ stary pojazd był już mocno wysłużony i często ulegał kosztownym awariom.