•  
  •  
26 września (środa) o godzinie 14.00 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej Bielawy. Podczas obrad nastąpi m.in wręczenie nagród laureatom konkursu Misterium Chelba oraz wręczenie podziękowań od druków z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dobiega końca kadencja obecnego samorządu. Mijające 4 lata to czas rozwoju Bielawy między innymi w dziedzinach: turystyki, gospodarki i inwestycji. Zakup zbiornika wodnego „Sudety” i stworzenie na jego bazie największej atrakcji turystycznej regionu w postaci Jeziora Bielawskiego, sprzedaż 11 działek inwestycyjnych, modernizacja parku czy zupełnie przebudowany teatr, to tylko część efektów ostatnich lat.

Nowoczesna nawierzchnia asfaltowa, umożliwiająca komfortowy przejazd kierowcom, ponad 200 dodatkowych miejsc parkingowych w pobliżu Poczty Polskiej, Żłobka Publicznego i przedsiębiorstwa Lincoln Electric Bester, a także chodniki dla pieszych po obu stronach jezdni. To tylko niektóre z efektów zakończonej już modernizacji ulicy Sobieskiego w Bielawie. W czwartek 20 września oficjalnego odbioru inwestycji, dokonał wraz z wykonawcą burmistrz Piotr Łyżwa.

We wtorek 18 września w ogrodach Zespołu Ośrodków Wsparcia odbyło się oficjalne rozpoczecie tegorocznych Dni Seniora, połaczone z koncertem dla Niepodległej. Powitania gości dokonał burmistrz Piotr Łyżwa, który życzył seniorom udanej zabawy. Świętowanie potrwa do niedzieli. Szczegółowy harmonogram wydarzeń w ramach tych dni, dostępny jest poniżej.

Jeden autobus może zastąpić nawet 74 samochody spalając przy tym około 500 litrów paliwa mniej! Właśnie rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji serdecznie zachęcamy do korzystania z komunikacji zbiorowej.