•  
  •  
harmonogram majówka 2019
Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany weekend majowy. Burmistrz Miasta Bielawa, Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają więc mieszkańców i turystów do wspólnej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. 

1 maja planowany jest piknik rekreacyjno-sportowy nad Jeziorem Bielawskim oraz tradycyjnie już, w ramach Stowarzyszenia Gmin Gór Sowich, do którego należy również Bielawa - rozpoczęcie sezonu turystycznego na Wielkiej Sowie!

3 maj to z kolei możliwość odwiedzenia Szkoły Leśnej czy ICPE oraz szansa na bezpłatne wejście na wieżę Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie. Mieszkańców i turystów zapraszamy także przez cały weekend majowy do Parku Miejskiego w Bielawie na trakt linowy, trasę kajakową oraz gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin.

Majówkę w mieście zakończą Obchody Święta Konstytucji 3 Maja, podczas którego harcerze hufca ZHP rozdawać będą mieszkańcom flagi narodowe. Tego dnia, w Parku Miejskim realizowane będzie także ciekawe wydarzenie historyczne. Mowa o projekcie pn. “Pamiętam przemysł“, w ramach którego mieszkańcy Bielawy będą mogli podzielić się zarówno wspomnieniami o lokalnym przemyśle, jak i zachowanymi zdjęciami archiwalnymi. Zgromadzone materiały zostaną zdigitalizowane i opublikowane na portalu Dolnośląskość.pl, a po pewnym czasie wydane w formie książkowej.

Poniżej szczegółowy harmonogram wszystkich wspomnianych wydarzeń.
zmiana organizacji ruchu rondo miast partnerskich
Już wkrótce zmianie ulegnie organizacja ruchu na rondzie Miast Partnerskich, które znajduje się w Bielawie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 384 (al. Jana Pawła II oraz ul. Gen. W. Sikorskiego) z drogą powiatową nr 3007 D (ul. Wojska Polskiego).

Dzierżoniowskie Prezentacje to największe targi gospodarcze Ziemi Dzierżoniowskiej, na które zapraszamy 25 i 26 maja 2019 roku. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdziemy m.in. 47 stoisk wystawienniczych wewnątrz hali sportowej (37 zabudowanych i 10 niezabudowanych), 20 stoisk wokół hali (16 zabudowanych i 4 niezabudowane) oraz dodatkowo 30 stoisk przeznaczonych wyłącznie dla firm  świadczących usługi gastronomiczne.

otwarcie zlobka w bielawie przy ulicy Ludowej

Jest czysto, nowocześnie i co najważniejsze przystępnie cenowo. Mowa o nowo otwartym żłobku niepublicznym w Bielawie. Od jutra, przy ulicy Ludowej całoroczną opiekę zapewnioną mieć będzie spora grupa najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

kolej bielawa przystanek na sowiej i nad jeziorem
Od kilkunastu dni, na terenie nieczynnej od lat trasy kolejowej w Bielawie, trwają prace rozbiórkowe, co oznacza, że remont około 5,5 kilometrowego odcinka torów z Dzierżoniowa do Bielawy rozpoczął się już na dobre. To pierwszy etap, jednej z flagowych dla Bielawy inwestycji. A będzie kolejny. W ramach przedsięwzięcia, planowane jest bowiem wydłużenie przebiegu bielawskiej trakcji kolejowej o dwie kolejne stacje: “Zbiornik Sudety” oraz “Nowa Bielawa” (przy ul. Sowiej).