•  
  •  
16 maja odbyły się X Otwarte Halowe Mistrzostwa w Skoku Wzwyż o Puchar Wójta Gminy Stoszowice. W zawodach udział wzięło ok. 70 uczniów z 7 szkół, 4 gmin i 2 powiatów. Naszą szkołę reprezentowała dziewięcioosobowa drużyna w składzie: Nikola Markowska, Dominika Mączyńska, Zuzanna Bąk, Natalia Mucha, Iga Modrzewska, Mikołaj Makarucha, Bartosz Mucha, Marcin Drzyzga, Szymon Weigelt. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, a ośmioro z nich stanęło na podium. Najlepszy wynik (140 cm) wśród dziewcząt oraz nowy rekord mistrzostw ustanowiła Dominika Mączyńska. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja „czwórki” nie dała szans rywalom i zdobyła po raz drugi Puchar Wójta Gminy Stoszowice.

Od marca do maja br. we wszystkich Szkołach Podstawowych w Bielawie oraz w Liceum Ogólnokształcącym odbyło się  kilkanaście spotkań Straży Miejskiej Bielawy z rodzicami uczniów tych szkół i samymi uczniami.


Zakończyła się budowa pierwszego w Bielawie asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack. Tor został wykonany w rejonie ulicy Włókniarzy, w ramach projektu, który otrzymał najwięcej głosów w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim.

W najbliższą sobotę w Świdnicy zapraszamy na spotkanie muzyczne z bielawskim festiwalem Regałowisko. Będzie mówione, tańczone, rozdawane, a na koniec grane godziwie przez gościa specjalnego – Mirosława „Makena” Dzięciołowskiego.

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, uczęszczający do klasy o kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej rozwijają swoje kompetencje nie tylko podczas nauki w szkole. Wśród nich ogromnym zainteresowaniem cieszą się konkursy zawodoznawcze, do których przygotowują się ze wspaniałymi efektami.

Czeladnik to jeden ze stopni kwalifikacji zawodowych, stwierdzający opanowanie przez ucznia zasadniczej szkoły zawodowej – młodocianego pracownika zatrudnionego w celu nauki zawodu w zakładzie rzemieślniczym, umiejętności praktycznych oraz teoretycznych w zawodzie.
Dowodem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe w formie zdanego egzaminu czeladniczego, jest świadectwo czeladnicze, które umożliwia absolwentowi zasadniczej szkoły zawodowej zatrudnienie na stanowisku wymagającym kwalifikacji zawodowych na poziomie podstawowym.