•  
  •  
SP 10 dziękuje za udział w koncercie dla UNICEF.

W czwartek 15 marca w siedzibie Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala podsumowująca pierwszą edycję Plebiscytu Gazety Wrocławskiej „Osobowość Roku 2017”. Podczas wydarzenia nagrodzono zasłużone dla lokalnych społeczności osobistości, we wszystkich powiatach Dolnego Śląska. W plebiscycie wybrano zwycięzców w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

8 marca w siedzibie bielawskiego Art-Inkubatora odbyło się uroczyste spotkanie seniorek z bielawskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas wydarzenia około stu kobiet, przy suto zastawionym stole i dźwiękach najpiękniejszych polskich piosenek świętowało ten szczególny dzień w roku.

,,Adaptuj pszczołę, uratuj naturę” to akcja społeczna prowadzona od 5 lat przez Greenpeace. Dzięki niej tysiące osób angażuje się w pomaganie pszczołom,  a Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym zapylaczom. Należy pamiętać , że aż trzy czwarte tego, co jemy, jest w pewien sposób zależne od pracy pszczół. W Polsce to właśnie pszczoły miodne i dziko żyjące są głównymi owadami zapylającymi. Gdyby pszczoły zniknęły,  jedna trzecia roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób (np. ręcznie), a nasza dieta stałaby się nie tylko monotonna, ale przede wszystkim droga.

Kształcenia zawodowe w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie rozwija się w ostatnim czasie bardzo prężnie. Poza zagranicznymi praktykami dla uczniów podejmowane są działania realizowane lokalnie dla społeczności Powiatu. Wśród nich znalazła się III edycja Powiatowej Debaty Zawodoznawczej.

Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu prowadzi spotkania z kandydatami tzw. „dni otwarte”, mające na celu zapoznanie kandydatów z procedurą rekrutacji do służby w Policji.