•  
  •  
Miejska Biblioteka Publiczna  w Bielawie oraz redakcja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” zapraszają do udziału w konkursie na utwór inspirowany starą fotografią Bielawy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań lokalną historią oraz propagowanie niezwykłych wydarzeń i miejsc w Bielawie.

MOKIS zaprasza na spektakl pt. : "Dzieci z Placu Broni". Szczegóły na załączonym plakacie.

Serdecznie zapraszamy młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej, która kocha śpiewać i pragnie spróbować swoich możliwości na scenie. Zespół funkcjonuje już od 20 lat, a prowadzi go niezmiennie Elżbieta Zachowska. Zachęcamy zainteresowanych do wzięcia udziału w przesłuchaniach. Szczegółóy na załączonym plakacie.

W niedzielę 9 września w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie rozbrzmiały dźwięki festiwalu Wratislavia Cantans.

Od 18 do 22 września w Bielawie odbędą się III Bielawskie Dni Seniora. W ramach obchodów dla mieszkańców przygotowanych będzie szereg atrakcji, takich jak m.in.: koncerty czy projekcje filmowe. Oficjalne otwarcie tegorocznych Dni Seniora nastąpi 18 września. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

„Własna firma szansą dla młodych” to innowacyjna platforma edukacyjno-rozwojowa, która od września br. dostępna jest dla uczniów Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie. Platforma edukacyjna jest formą gry komputerowej dla branży m.in. fryzjerskiej i mechanicznej. W ramach gry użytkownicy – uczniowie szkoły cechowej, uczą się w jaki sposób otworzyć działalność gospodarczą w wybranej branży, a następnie prowadzić ją z sukcesem. Gra doskonale sprawdza się na zajęciach z przedsiębiorczości, zawodowych oraz godzinach wychowawczych.