wesolych swiat
  •  
  •  
W piątek 7 grudnia, tradycyjnie jak co roku, w Szkołach Niepublicznych Darii Michalskiej odbyło się spotkanie wigilijne. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządu, radni Rady Miejskiej Bielawy oraz nauczyciele i przyjaciele Szkół Niepublicznych.

3 grudnia br. w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie, w budynku na os. Włókniarzy 10 i ul. Brzeżnej 48, odbyły się rodzinne warsztaty "Świąteczna Impresja", zorganizowane przez wychowawców świetlicy szkolnej. Celem ich była nie tylko twórcza praca, zaangażowanie w tworzenie świątecznych ozdób, ale także wspólna zabawa rodziców i dzieci. Rodzinna, ciepła atmosfera, dobre humory oraz przedświąteczny nastrój towarzyszyły wszystkim uczestnikom przez cały czas trwania warsztatów. Efektem spotkania były przepiękne dekoracje świąteczne: stroiki, choinki, świeczniki oraz bombki, które już niebawem zostaną przekazane na Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Pod koniec listopada 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie zmagali się w szkolnym etapie konkursu z zakresu bezpieczeństwa, higieny i prawa pracy. Jego celem jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia.
W piątek, 30 listopada, obchodzony był w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum Dzień Postaci z Bajek. W tym roku zawitała do nas Myszka Miki, która niedawno obchodziła swoje 90 urodziny. Z tej okazji na uczniów czekało wiele atrakcji, a szkoła zamieniła się w prawdziwy Disneyland. Wszyscy bawili się fantastycznie. Dzieci z klas 1 – 3 wzięły udział w specjalnie przygotowanej lekcji języka angielskiego, podczas której poznawały bohaterów „Myszki Miki”.

14 grudnia 2018 r.  o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Art. Inkubatora przy ul. Piastowskiej 19c w Bielawie poznamy laureatów ogólnopolskiego VII Konkursu Literackiego Na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy redakcji Bibliotheca Bielaviana Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w mieście. Finał Konkursu połączony jest z promocją tomiku pokonkursowego literackiej serii wydawniczej Sudecka Poezja i Proza XXVI.

Grudzień to dla Świętego Mikołaja bardzo pracowity czas, dlatego aby zdążyć obdarować prezentami wszystkie grzeczne dzieci, do Bielawy przyjechał tradycyjnie w wigilię swojego święta, 5 grudnia.


W środowy wieczór na Placu Wolności, mimo niskiej temperatury było wyjątkowo ciepło i magicznie - wszystko dzięki towarzyszącym mu Aniołom na szczudłach, Śnieżynkom, Elfom i Bałwankowi, oraz psotnym, ciskającym i plującym ogniem, diabełkom.