•  
  •  
14 czerwca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie w składzie: Julia Rakoczy, Paulina Rakoczy, Zuzanna Sołtysik, Nadia Tetlak Zosia Kotasek, Patrycja Malinowska, Justyna Kucharska, Karolina Strzemieczna, Karolina Piechowicz, Iga Modrzewska, Leandro  Brachmann, Filip Bajron , Jakub Gawroński, Kacper Jokiel, Bartosz Hofman, Patryk Stopka, Bartosz Mucha, Jakub Rakoczy, Jakub Chorąży, Szymon Weigelt brała udział w Mistrzostwach Strefy Świdnickiej w Trójboju Lekkoatletycznym. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe 2007 i 2008 konkurowali w trzech dyscyplinach lekkoatletycznych tj. skok w dal, bieg na 60 m, oraz rzut piłeczką palantową.

W zawodach każdy uczestnik poprzez swój udział zbierał punkty dla drużyny. W klasyfikacji finałowej bardzo dobre IV miejsce uzyskała drużyna z rocznika 2008, a ich o rok starsi koledzy ukończyli rywalizację na X miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno zawodnikom jak i ich nauczycielom p. Sylwii Czyżewskiej, p. Natalii Twardowskiej
oraz p. Januszowi Weigeltowi. 

opr. E.W


Tuż przed końcem roku szkolnego odbyły się prace społeczne w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie. W akcję zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, rodzice oraz szkolna Rada Rodziców. Wspólne działania polegające na przenoszeniu ławek, krzeseł, pomocy naukowych oraz księgozbioru udowodniły, że razem można więcej.

W poniedziałek 18 czerwca w kinoteatrze MOKIS w Bielawie odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznych „Złotych Sów”. Statuetka Sowy to wyjątkowe wyróżnienie dla wyróżniających się w nauce lub sporcie bielawskich uczniów. Nagrody tego dnia wręczyli: burmistrz miasta Piotr Łyżwa, zastępca burmistrza Jadwiga Horanin oraz dyrektor MZPO Ewa Kowalik. Wyróżnionych zostało w tym roku dwudziestu czterech uczniów.

W tym roku szkolnym Festiwal odbywał się pod hasłem „Z ekologią na ty…”, ale… ponieważ jest to święto Nauki przez duże N, nie zabrakło wielu innych dziedzin naukowych dostarczających emocji i wrażeń. Przygotowania do festiwalu zaczęły się już z dużym wyprzedzeniem.  Uczniowie klas IV-VII mieli okazję wziąć udział w dwóch konkursach przyrodniczo- plastycznych zorganizowanych przez nauczycielkę przyrody panią Elżbietę Zych. Pierwszy z nich to konkurs na prezentację multimedialną na temat „Alternatywne źródła energii”. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów, którzy świetnie radzą sobie z technologią informacyjną, a do tego nie obca jest im ekologia i ochrona środowiska.  Drugi konkurs polegał na wykonaniu stroju z odpadów - coś dla uczniów z uzdolnieniami plastycznymi, a przede wszystkim pomysłowych i z polotem.

Juz 19 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Bielawa przy ul. Piastowskiej 23 na promocję najnowszej książki dr Rafała Brzezińskiego "Bielawa - Wędrówki ulicami miasta - Przewodnik". To ważne wydarzenie literacko-turystyczne dla Bielawy zważywszy, że jest to pierwszy przewodnik po mieście. Podczas wydarzenia, mo zliwy będzie także zakup książki. Wstęp wolny. Zapraszamy.

opr. Rafał Brzeziński
Uczniowie klas tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Gimnazjalnymi  wezmą udział w XV Międzynarodowym  Festiwalu Teatrów  Dziecięcych w Lingen. Uczestniczące grupy międzynarodowe spotykają się w EmslandArena w Lingen i prezentują  publicznie swoje spektakle. Festiwal jest  poświęcony tematyce "Dzieci poruszają świat".

Na scenie wystąpią zespoły z 18 krajów, min. z Japonii, Meksyku, Chorwacji, Armenii. Grupy używają różnych elementów muzyki, tańca dramatycznego i akrobatyki, aby opowiedzieć swoją historię. Dlatego zrozumienie utworów jest niezależne od języka.